Kas mēs esam

Photo of EvelynEvelyn Apinis ir uzaugusi Hījumā, Igaunijas otrā lielākajā salā. Viņa piedzima kristiešu ģimenē un 12 gadu vecumā izdarīja savu izvēli sekot Dievam. Viņa pievienojās Kardlas Baptistu draudzei un iesaistījās darbā ar bērniem un jauniešiem. Evelyn bija 17 gadi, kad Dievs viņu aicināja kļūt par misionāri. Evelyn bija vajadzīgs kāds laiks, lai pieņemtu šo Dieva aicinājumu, jo viņu ļoti biedēja, kāda varētu būt viņas nākotne. Viņa nezināja nevienu svešvalodu un domāja, ka būt misionāram – tas nozīmē dzīvot vienam pašam džungļos un mācīties valodas, ko neviens agrāk nav dzirdējis. Tomēr pēc kāda laika viņa Dievam teica: “Te es esmu. Sūti mani!” Viņai gan prātā nebija kāda konkrēta valsts, tikai aicinājums kļūt par misionāri. Tikai pēc vairākiem gadiem Dievs pateica, ka nav vienas konkrētas valsts, kur dzīvo šie cilvēki – cilvēki ar invaliditāti. Ja visi šie cilvēki dzīvotu vienā valstī, tā būtu iedzīvotāju skaita ziņā trešā lielākā valsts pasaulē (pēc Ķīnas un Indijas), kur vismazāk būtu sludināts Evaņģēlijs. Lai iegūtu pieredzi misijas darbā, Evelyn trīs vasaras pavadīja kopā ar misijas organizāciju Operation Mobilisation, un savā studiju laikā viņa strādāja ar cilvēkiem ar invaliditāti. 2001. gadā Evelyn absolvēja Tallinas Pedagoģisko universitāti, un, ieguvusi bakalaura grādu sociālajā darbā, bija gatava misijas darbam.

Pēc augstskolas beigšanas šķita īstais laiks doties uz Bībeles skolu, un pati sev par pārsteigumu Evelyn nonāca Jaunatnes ar misiju Latvijā (JAM) Kristus mācekļu skolā (KMS). Jaunatne ar misiju ir starptautiska kustība, kurā apvienojušies kristieši no dažādām konfesijām ar mērķi kalpot Kristum visā pasaulē. Šīs kustības abreviatūra angļu valodā ir YWAM (izrunā “WYE-wam), un tās aicinājums ir pazīt Dievu un darīt Viņu pazīstamu citiem. JAM daudzās kalpošanas iedalās trīs kategorijās: evaņģelizācija, apmācība un žēlsirdības kalpošana. JAM pašlaik darbojas vairāk kā 1000 vietās vairāk kā 180 valstīs, un tās pilna laika darbinieku skaits ir gandrīz 18 000. JAM nav algotu darbinieku; katram pašam ir jāgādā par savām vajadzībām un finansēm.

Evelyn nekad nebija domājusi, ka viņa varētu dzīvot Latvijā, – tā bija tikai vieta, kur viņa izgāja KMS. Bet skolas laikā Dievs uzrunāja viņu un teica, ka Latvija kļūs par viņas mājām un vietu, kur uzsākt kalpošanu cilvēkiem ar invaliditāti. Viņa arī saprata, ka vēl jāpaiet kādam laikam, līdz tas varēs īstenoties, tāpēc 2002. gada aprīlī viņa pievienojās JAM Valdemārpils nodaļai. Turpmākos sešus gadus viņa lielāko daļu laika pavadīja, strādādama par administratori JAM birojā un JAM bibliotēkā. Mācīdamās KMS, viņa iepazinās ar savu nākamo vīru, un 2003. gada 5. aprīlī viņi apprecējās.

Kaspars Apinis ir dzimis Dundagā, uzaudzis nekristīgā ģimenē. Viņš atrada Dievu (jeb, kā viņš pats saka, Dievs atrada viņu) kādā JAM rīkotā pasākumā, kad viņam bija 20 gadi. Viņa draudze bija saistīta ar JAM, bet viņam nekad nebija domas par pievienošanos JAM vai, ka viņš varētu būt misionārs. 2001. gadā Dievs viņu uzrunāja dzirdamā balsī un teica, lai viņš iet mācīties KMS. Viņš paklausīja, pameta savu labi atalgoto darbu un iestājās KMS. Pēc tam viņš kādu laiku strādāja JAM kā brīvprātīgais, bet 2003. gada janvārī pievienojās kā pilna laika darbinieks. Turpmākos piecus gadus viņš darīja dažādus darbus: bija šoferis, evaņģelizācijas grupas vadītājs, KMS darbinieks, mazās grupas vadītājs, saimniecības darbu vadītājs.

2005. gadā Ugandā, Namiti salā, ko ieskāva Viktorijas ezers (nekurienes vidū), Dievs aicināja Kasparu kļūt par fizioterapeitu un strādāt ar cilvēkiem ar invaliditāti. Kaspars paklausīja un 2006. gadā uzsāka neklātienes studijas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. 2011. gadā viņš beidza studijas LSPA, ieguvis fizioterapeita specialitāti un bakalaura grādu sporta zinātnē.

Rasmus2007. gadā ar divu dienu nometni Kaspars un Evelyn iesāka darbu starp cilvēkiem ar invaliditāti. Kaspara studiju dēļ viņi pārcēlās uz dzīvi Rīgā un 2008. gadā pievienojās JAM Rīgas nodaļai. Darbs ar cilvēkiem ar invaliditāti vērsās plašumā un tika nodēvēts par Wings for Wheels (Spārni riteņiem). W4W organizē vasaras nometnes, informē draudzes par cilvēkiem ar invaliditāti un viņu vajadzībām, piedāvā fizioterapijas pakalpojumus, rīko mājas grupas, veic individuālo darbu un sadarbojas ar partneriem un atbalstītājiem.

Trešais Apiņu komandas loceklis ir Rasmus, kurš piedzima 2009. gadā. Viņš prot un var sarunāties trīs valodās – igauņu, latviešu un angļu. Viņa misijas uzdevums ir mācīties skolā, sarunāties ar cilvēkiem, būt viesmīlīgam un veikt dažādus nelielus, bet vajadzīgus darbiņus…

5 Comments

  1. Mukomba Cornelius

    It’s a great day today to see if I could get to write to you and your family, this is beautiful.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.